Digiweek EXPO Bratislava

Festival Digiweek EXPO 2023 predstaví okamžité digitálne riešenia, ktoré raketovo naštartujú váš biznis. Viete ako vám môže digitálna transformácia pomôcť uspieť na trhu aj napriek kríze?

 

B R A T I S L A V A, 22. 3. 2023 - Svet sa neustále vyvíja a zrýchľuje, a ak chceme uspieť, musíme s ním držať krok. Aj v čase súčasnej krízy musia firmy rýchlo a efektívne reagovať na zmeny trhu, pretože len tak dokážu uspieť a udržať sa na trhu. Digitalizácia a automatizácia im môže pomôcť zredukovať náklady, zefektívniť procesy a zaručiť im tak lepšiu konkurencieschopnosť. O tom, ako to uchopiť, bude aj festival Digiweek EXPO - Transform Your Business, ktorý 19. apríla o 15:00 hod. odštartuje virtuálna vizionárska diskusia Budúcnosť digitalizácie a automatizácie v biznise.

 

Od roku 2010 sme žili v podmienkach nepretržitého ekonomického rastu, potom však prišiel rok 2020 a naša ekonomika sa ocitla v negatívnych číslach. Slovensko, ale aj Európa a svet odvtedy čelí jednej výzve za druhou. Covid a hlbokú krízu v zdravotníctve vystriedala vojna na Ukrajine, ktorá spustila vlnu celosvetovej humanitárnej, ekonomickej a energetickej krízy. Všetko toto zasiahlo nielen bežné obyvateľstvo, ale aj chod firiem, ktorých náklady sa rapídne zvyšujú. Okrem cien materiálu rastie aj cena práce a energií, v dôsledku čoho sú mnohé firmy nútené prepúšťať a v krajných situáciách svoju činnosť dokonca ukončiť. Aj z tohto začarovaného kruhu však existuje cesta von! Jedným z riešení ako bojovať s finančnou aj energetickou krízou je práve digitalizácia, ktorá pomáha firmám znižovať náklady, poskytuje im konkurenčnú výhodu a dáva im tak príležitosť opäť rásť. Okrem “krízového riešenia” však digitalizácia predstavuje aj zmenu samotnú. Ide o jeden z hlavných pilierov transformácie spoločnosti, bez ktorého nám uniká možnosť budovať zdravý, konkurencieschopný a udržateľný biznis. Problém je, že Slovensko vprocese digitalizácie zlyháva a spomedzi členských krajín EÚ je až na 22. mieste. Napredujeme, nie však dosť rýchlo, preto musíme podniknúť kroky vedúce k odstráneniu bariér, zefektívneniu regulácie, posilneniu bezpečnosti a posunúť tak digitalizáciu spoločnosti o kus vpred. 

 

Digitalizácia je skrátka fenomén, ktorý je novým impulzom nielen pre firmy, ale aj pre spoločnosť, preto sa inováciám v digitálnom priestore bude venovať aj festival Digiweek EXPO - Transform Your Business, ktorá sa bude konať 27.4.2023 v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave. Festival budú tvoriť dve samostatné, no zároveň vzájomne prepojené časti - konferenčná časť a časť EXPO. Cieľom tohto unikátneho formátu je spájať ľudí z oblasti transformácie digitálneho podnikania, vývoja inovácií a tvorby stratégie v zmysle hesla Povedz nám, aký problém vo firme máš a my ti dáme riešenie! Okrem toho je festival určený aj pre všetkých tých, ktorí majú záujem o digitálny audit. Mnohé spoločnosti majú totiž problém, resp. “gap”, o ktorom ani nevedia, a ktorý sa dá pozitívne vylepšiť

 

Festival odštartuje KICK-OFF teasing už týždeň vopred, v stredu 19. apríla o 15:00 hod., virtuálnou vizionárskou diskusiou Budúcnosť digitalizácie a automatizácie v biznise, ktorá prebehne naživo na LinkedIn Tech Events, a v rámci ktorej bude diskutovať Tomáš Pristáč Presales Consultant, CRIF, Anton Behan, CEO,  Digitance, Branislav Beer, CEE business development manager, VISA, Karel Dytrych, Osobnosť českého digitálu 2022 a spoluzakladateľ Freelo a Váš Hosting, Tomáš Wiesner, CEO, Dávame, a David Achberger, Chief Marketing Officer - QORPO. Títo špičkoví odborníci medzi inými otvoria aj otázky bariér, regulácií a bezpečnosti pri aplikovaní digitálnej transformácie, a zároveň načrtnú možnú budúcnosť, kam ako spoločnosť smerujeme. Ako bude vyzerať digitálne podnikanie blízkej budúcnosti?

 

V rámci konferenčnej časti festivalu Digiweek EXPO dňa 27.4.2023 vystúpia odborníci z rôznych odvetví, ktorí sa podelia o svoje postrehy, osvedčené postupy a získané poznatky z oblasti technológie, procesných prvkov, digitálnej transformácie a zmien. S cieľom podnietiť inšpiratívnosť festivalu budú jeho súčasťou aj informatívne workshopy a networking určené najmä pre tých, ktorí okrem know-how v oblasti digitálnej transformácie hľadajú aj možnosť nadväzovať kontakty a vytvárať tak siete a partnerstvá v rozsiahlom a komplexnom podnikateľskom prostredí.

 

“Som veľmi rád, že naša 28. konferencia bude opäť o inováciách, a že sa bude týkať tém, ktoré sú pre Slovensko a jeho budúce napredovanie naozaj kľúčové. Festival Digiweek EXPO bude digitálnou transformáciou biznisu v praxi v zastúpení - prevažne česko-slovenských, ale aj zahraničných špičkových inovatívnych spoločností. Návštevníkom v nej poskytneme viac ako 25 inovatívnych riešení a benefitov, ktoré spoločnostiam prinieslo zavedenie digitalizácie,” hovorí Davy Čajko, CEO festivalu Digiweek EXPO - Transform Your Business

 

To, že digitalizácia biznisu a celej spoločnosti je absolútne zásadná, už dávno pred nami pochopili aj viaceré európske krajiny. Podľa indexov DESI 2021 (index digitálnej ekonomiky a spoločnosti) a CDI (index podnikovej digitalizácie) sú lídrami EÚ najmä Dánsko, Fínsko, Švédsko, Holandsko a Írsko. Pýtate sa, čo im digitalizácia priniesla? Vládne údaje ukazujú, že Dánsku šetrí ročne až 296 miliónov EUR a čas na spracovanie požiadaviek vo verejných službách klesol o 30 %. Európska komisia hodnotí  dánske digitálne verejné služby výrazne lepšie než je európsky priemer, čo sa prejavuje aj lepšou spokojnosťou obyvateľstva a jeho silnejšou lojalitou voči samotnej vláde. Ide o výsledok viac ako dvadsaťročnej snahy o podporu a financovanie digitálnych služieb prostredníctvom legislatívy, o vzdelávanie občanov a ich zapojenie do verejno-súkromných partnerstiev s cieľom vytvoriť širokú škálu efektívnych a integrovaných digitálnych verejných služieb.

 

Ťažko sa porovnávať s niekým, kto už 20 rokov intenzívne pracuje na rovnakom cieli, no šanca, že Slovensko konečne získa finančné nástroje na podporu digitalizácie, je teraz väčšia než kedykoľvek predtým. To ako ich žiadať a využiť pre efektívny rast firiem, skvalitnenie pracovného prostredia či na realizáciu digitálnych auditov a ďalších efektívnych nástrojov, bude preto jedným z tematických okruhov festivalu, v rámci ktorej vystúpia desiatky skvelých obchodných lídrov pohybujúcich sa v prostredí podnikovej digitálnej transformácie a inovácií. Ak aj vy chcete zmeniť svoje podnikanie, zvýšiť predaj, automatizovať procesy, zaviesť robotizáciu, využívať AI, získať kvalitné dáta či dopriať viac času sebe a vašim zamestnancom presne tak, ako sa to vďaka digitalizácii podarilo už mnohým spoločnostiam, rezervujte si svoje miesto na festivale ešte dnes

 

Festival Digiweek EXPO - Transform Your Business vzniká pod vedením organizátora Tech Events a vďaka podpore partnerov a podporovateľov:

 • Partner: CRIF - Slovak Credit Bureau, Digitance
 • Solutions partners: Enehano Solutions - Salesforce Rockstars, Shifra (DUPLEX), Doklado, DÁVAME - Spolehlivý partner digitalizace, Commander Services, Freelo, Imper, wflow.com, ANASOFT, RAYNET, RECRU, Accai, Novo Consulting, KROS, ONLIMA, DIGITANCE, Zelená pošta, Datalink, PINYA, make (formerly Integromat), Daktela, QORPO Game Studio, Tabidoo, Oracle, SMART EMAILING, Evoloop (COMTEC), IPEX, ABRA Software, PEN & PAPER - HAND PICKED MARKETING FREELANCERS, founderscope
 • Supporter: Freelo 
 • Nové inovácie podporené: PEN & PAPER - HAND PICKED MARKETING FREELANCERS
 • Event platform partner: Laia, Slido
 • Organizátor: Tech Events
 • Spoluorganizátor: SAF - Slovenská asociácia finančníkov
 • Venue partner: EUBA - Ekonomická univerzita v bratislave
 • Mobility partner: Auto Palace Bratislava
 • Production partner: Superstany.eu
 • Drink partner: BLEU WATER
 • Media partners: StartitUp, Fontech | StartitUp, SITA, Ticketportal, Nubium, Media Planet, Nextech, GoUP online agency, Bankovnictví, Stepanek3D

 

Všetky ďalšie informácie o pripravovanom festivale nájdete na Techevents.eu a na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook a Instagram. Informácie o celom priebehu podujatia môžete zároveň sledovať aj priamo v evente Digiweek EXPO na sociálnej sieti LinkedIn.
Všetky doterajšie konferenčné formáty a ich jednotlivé diskusie nájdete spracované v archívoch akopodcastyalebo ako videá na YouTube kanáliorganizátora.

Top