Rival Sons dopĺňajú hviezdny playlist LOVESTREAM FESTIVALU

Pred Red Hot Chili Peppers ďalšie svetové rockové meno!

Rival Sons dopĺňajú hviezdny playlist LOVESTREAM FESTIVALU

Nedeľa 12. júna 2022 je už dnes výrazne zaznamenaná v kalendároch všetkých rockových fanúšikov na Slovensku a aj v okolitých krajinách. Od ohlásenia vystúpenia Red Hot Chili Peppers na LOVESTREAMEe v Bratislave je to takmer povinná koncertná jazda a hoci by sa mohlo zdať, že to by mohlo stačiť, nie je to pravda. Organizátori LOVESTREAM FESTIVALU posúvajú latku stále ďalej a tento dátum možno označiť za primárne „rockový“. Line-up interpretov doplnili ďalším menom – Rival Sons.

Pre americkú rockovú kapelu Rival Sons to nebude prvá návšteva na Slovensku. Naši rockoví fanúšikovia ich mali možnosť vidieť v roku 2016, kedy si k nám doslova odskočili z koncertného turné kapely Black Sabbath, ktorým robili predskokanov. Už vtedy bolo jasné, že zostava Jay Buchanan (spev), Scott Holiday (gitara), Dave Beste (basová gitara) a Michael Miley (bicie) robí výnimočnú hudobnú produkciu. V ich hard rockových a blues rockových nahrávkach možno počuť vplyvy Led Zeppelin či Bad Company. No ani toto nestačí na úplnú charakteristiku zvláštneho a výnimočného zážitku, ktorý dokážu priniesť divákom na koncertoch.

Rival Sons - Pressure and Time: https://youtu.be/e1MaDYbECSg

LOVESTREAM festival touto voľbou potvrdzuje a zvýrazňuje nedeľnú rockovú náladu, pričom Rival Sons nie sú náhodnou voľbou. „Mali sme v hľadáčiku viacero kapiel. V prípade Rival Sons zavážili aj aktuálne recenzie ich severoamerického turné. Vedia si fanúšikov získať práve vďaka svojim koncertom, na ktorých nechýbajú skladby ako Pressure and Time, Too Bad či All Over the Road,“ povedala organizátorka festivalu Silvia Nemčovičová. Ich vystúpenia sa vyznačujú veľkým dôrazom na kvalitu zvuku a vynikajúcou šou.

Rival Sons - Too Bad: https://youtu.be/pBUHEMlqRiI

Ostatný album Feral Roots priniesol priaznivcom opäť elektrizujúce teplo poctivej rockovej a bluesovej hudby. Šiesty štúdiový počin Rival Sons znova potvrdil neopakovateľnú schopnosť kapely skombinovať bluesovo založený rock’n’roll s energickými riffmi a pomalými melancholickými melódiami.

Unikátny zážitok, na ktorý sa nezabúda. Týmito slovami možno charakterizovať prvý ročník LOVESTREAM festivalu. „Od prvej myšlienky na festival sme vedeli, že chceme na Slovensko priniesť niečo výnimočné. Som hrdá na celý tím, že sa nám podarilo zostaviť line-up, ktorý je doslova neuveriteľný a neraz sa stal aj terčom rôznych hoaxov. Nechceli sme si vyberať medzi fanúšikmi popovej, tanečnej a rockovej hudby. Cítili sme, že je čas nás všetkých opäť spojiť, a to sa nám, dúfam, aj podarí. Hudba a skvelá šou je základom LOVESTREAM festivalu, no aj tu pôjdeme ešte trochu ďalej. Už onedlho predstavíme aj ďalšie súčasti podujatia, ktoré doplnia výnimočný zážitok divákov festivalu,“ dodala S. Nemčovičová.

Headlinerom prvého LOVESTREAM festivalu je americká rocková skupina Red Hot Chili Peppers, ktorá vôbec po prvýkrát vystúpi na Slovensku. Počas troch dní, 10. až 12. júna 2022, sa na futbalovom štadióne Tehelné pole v Bratislave predstavia aj ďalšie medzinárodné hviezdy ako Dua Lipa, Calum Scott, Lost Frequencies, Zara Larson, Rival Sons či Zoe Wees ako aj najvýznamnejšie kapely československej scény – IMT Smile, Lucie, Inekafe, Horkýže Slíže, Heľenine oči, No Name, Kryštof či Čechomor.

Vstupenky na festival sú k dispozícii Ticketportal.sk

LOVESTREAM FESTIVAL Vám prináša SILVI Production v spolupráci s Marcelom Avramom a Concerts East.

Rival Sons

Skupina Rival Sons, ktorá bola dvakrát nominovaná na Grammy, sa po dvoch rokoch vracia do Európy. Od svojho vzniku v roku 2009 rozprúdila a dobila rock’n’rollovú scénu svojimi vokálmi, inštrumentálnymi kvalitami a nezameniteľným grooveom. Kapelu si vybrali osobne Black Sabbath pre svoje posledné turné a absolvovali aj svetové turné s The Rolling Stones, Aerosmith či Lennym Kravitzom. Ich najnovší album Feral Roots bol v roku 2020 nominovaný na cenu Grammy v kategórii Najlepší rockový album a ich singel Too Band získal nomináciu v kategórii Najlepší rockový výkon.

Skladba Do Your Worst sa dostala na prvú priečku rebríčka Rock Radio a získali viac ako 40 miliónov streamov, ktoré naďalej pribúdajú. Kapela Rival Sons si vyslúžila uznanie od časopisov Billboard či Rolling Stone a predviedla aj elektrizujúce vystúpenie so skladbou Too Bad v The Late Late Show s Jamesom Cordenom.

Rival Sons dlhodobo spolupracujú s oceňovaným producentom Daveom Cobbom a neustále vydávajú albumy pozitívne prijímané nielen fanúšikmi, ale aj odbornými kritikmi vrátane Pressure & Time (2011), Head Down (2012), Great Western Valkyrie (2014), Hollow Bones (2016) a Feral Roots (2019). Včera (22. marca 2022) odštartovali s kapelou Greta Van Fleet v meste Madison (štát Wisconsin) americkú časť spoločného turné. Desiate výročie albumu Pressure & Time si kapela pripomenula špeciálnou reedíciou albumu (vydalo Sacred Tongue Recordings).

Rival Sons stelesňujú všetko, čím by moderná rocková kapela mala byť. A ešte oveľa viac.

Top